BioBabalscy

IMGP7793

Mąki pochodzą z gospodarstwa ekologicznego Państwa Babalskich (woj. kujawsko-pomorskie) – absolutnym hitem jest samopsza!

IMGP7801

Obowiązkowa lektura dla miłośników wypieków chleba i nie tylko

Jeśli ktoś wciąż nie wie co można przyrządzić z orkiszu, płaskurki czy samopszy (absolutny numer jeden wśród zbóż moim skromnym zdaniem) to gorąco polecam książkę „Uzdrawiające ziarna zbóż”. Jej autorzy prezentują ponad 150 kuracji z wykorzystaniem ziaren zbóż i produktów zbożowych, przepisów kulinarnych a także receptur na domowe, naturalne kosmetyki. Dodatkowo na początku każdego rozdziału znajdziemy opis samych rodzajów zbóż. Przepisy nie są skomplikowane czy zawiłe, ale warto przy okazji zaopatrzyć się w sam surowiec u Państwa Babalskich.

Mieczysław Babalski – jeden z pionierów rolnictwa ekologicznego i uprawy dawnych odmian zbóż w Polsce. Zajmuje się także przetwórstwem, przy swoim gospodarstwie, wraz z żoną, prowadzi Wytwórnię Makaronu BIO.

Zbigniew Przybylak (1953-2012) – dziennikarz przez wiele lat promujący żywność ekologiczną oraz rolnictwo i ogrodnictwo ekologiczne na łamach mediów, autor Ekologicznego Poradnika Księżycowego i redaktor naczelny czasopisma dla rolników ekologicznych Eko Arka.

Karol Przybylak – redaktor naczelny czasopisma i portalu internetowego o produktach ekologicznych Biokurier.pl. Współautor kilku poradników dotyczących zdrowego, ekologicznego stylu życia.

Książkę można kupić na stronie http://wydawnictwogaj.pl/products/uzdrawiajace-ziarna-zboz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s