„I like it” dla Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze

okładka

moja sobotnia prasówka przy kawie

U Hani w ogrodzie1

Bio-piekarnia “W Grzybowskiej Arce” Ewy i Petera Stratenwerthów

Kolaże7

kciuki w górę dla Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze

Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze istnieje od 2008 roku. Wokół idei promocji żywności regionalnej i lokalnej zrzesza ponad 50 przedsiębiorców z całego Mazowsza. Niestety logo sieci wciąż nie jest wystarczająco rozpoznawalne, a szkoda bo widząc „czapkę kucharską z widelcem i nożem” mamy gwarancję, że produkt jest produkowany na skalę lokalną, regionalna, a nie masową, a co za tym idzie, że został stworzony z myślą o najwyższej jakości.

Zawsze miłym zaskoczeniem jest zobaczyć producentów promujących nie tylko efekt ciężkiej pracy swoich rąk, ale również region, w którym żyją. Dzięki nim nizinne i z pozoru nieciekawe turystycznie bo kojarzące się przede wszystkim z Warszawą Mazowsze nabiera ciekawszych barw.

Bio-piekarnia „W Grzybowskiej Arce” Ewy i Petera Stratenwerthów jest pierwszą piekarnią ekologiczną w Polsce. Wypiekany tu chleb, zwany po staropolsku HRUBY czyli gruboziarnisty, jest w 100% ekologiczny, tzn. zarówno zboże na mąkę jak i sama piekarnia mają certyfikat ekologiczny. Ziarno mielone jest w kamiennych żarnach. Do wyrobu chlebów żytnich dodawany jest naturalny zakwas, zaś do chleba pszennego drożdże. Nie dodaje się żadnych sztucznych dodatków, konserwantów czy polepszaczy. Ciasto chlebowe rośnie w drewnianych dzieżach, a chleb wypiekany jest w tradycyjnym piecu ogrzewanym opałem drzewnym. Oficjalnie piekarnia została zarejestrowana w roku 1999.

Adres:
Bio-piekarnia „W Grzybowskiej Arce” Ewy i Petera Stratenwerthów
Grzybów 1
09-533 Słubice
Telefon (+48) 606 38 54 60
http://www.piekarnia-hruby.pl

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s