Jak? w co? czy warto? – rzecz o pakowaniu prezentów

IS_IMGP4160

Wiele napisano o prezentach. Nie zmienia to faktu, że czasem ich wybór stanowi dla nas problem. Opcji jest sporo, podpowiedzi w sklepach internetowych również. Na stronach internetowych z łatwością znajdziemy wszelkiej maści tematyczne podziały prezentów, a to „dla fotografa”, a to „dla podróżnika”, „dla mola książkowego” albo „dla kucharza, który wszystko już ma” czy „dla żeglarza” itp., ale i tak zastanawiamy się czy nie popełniliśmy błędu, albo czy ktoś z rodziny nie wpadł na ten sam pomysł. Nic więc dziwnego, że pojawili się i tacy, którzy troszkę się droczą, mówiąc, że prezenty przynoszą więcej radości obdarowującemu niż obdarowanemu. Bez względu na te dyskusje skupmy się na chwilę na pakowaniu prezentów. Należę bowiem do tych, którzy w tej całej dyskusji śmią twierdzić, że opakowanie samo w sobie może być prezentem 🙂

IS_IMGP4148

To śliczne pudełko wybrałam na zapakowanie biżuterii. Często przy pakowaniu prezentów posiłkuję się małymi dziełami sztuki miłośników scrappingu. Szczerze polecam jeśli chcey zachwycić obdarowywanego 🙂

IS_IMGP4151

Ponieważ sama jestem molem książkowym często na prezenty wybieram książki. Od niedawna polecam książki kulinarne. Moda- pewnie tak, ale staram się wybrać książki niespotykane, często w Polsce przemilczane, albo po prostu niezbyt niestety promowane. Nawet Amik w tym roku miał problem z wyborem lektury. Nie zauważył, że najciekawsze leżały już na naszym ulubionym „miejscu do czytania”.

IS_3kominek

Uwielbiam ten fotel – żałuję, że nie stoi tuż przed kominkiem, który jest moim drugim ulubionym miejscem w domu (zaraz po kuchni 😉 ).

IS_1kominek

W tym roku wybrałam taki zestaw książkowych „the best of the best”.

IS_IMGP4209

IS_3

Myślę, że zwłaszcza w tym roku, tego kto przegląda blogi różnej maści, nie zdziwi fakt, że ja również wybrałam eko-papier. Słowem szary pakowy. Tym razem wybrałam jednak ten wzbogacony w prześliczną grafikę pracowni z Pabianic – Studia Mini Forma. Mogłabym opakować w niego wszystko i bez końca patrzeć na ich piękną grafikę.

IS_IMGP4134

IS_IMGP4164

Nikomu nie polecam natomiast nieprzemyślanych prezentów – w postaci zwierząt. Nie mogę zrozumieć ludzi, którzy „pod choinkę” kupują szczeniaczki czy kociaki, a po kilku miesiącach się ich bezdusznie pozbywają. Nie róbcie tego pod żadnym pozorem. Wiem, że dziecięce prośby potrafią złamać niejedno postanowienie, ale „w życiu trzeba być twardym”.

IS_IMGP3756

Zamiast żywego inwentarza polecam wszelkiego rodzaju gadżety ze zwierzęcą grafiką – jak mój ulubiony kubek do kawy.

IS_1

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s